Dlaczego warto zainwestować w zaplecze pozycjonerskie?


Zaplecze pozycjonerskie to istotny temat w sferze działań SEO. Tworzą je strony internetowe o treści zbliżonej do pozycjonowanej strony. Rola „zapleczówek” w skutecznym pozycjonowaniu jest nie do przecenienia, dlatego warto zastanowić się, czemu są tak ważne i efektywne.

Zaplecza kiedyś, a dziś

Dwie dekady temu strony zapleczowe spełniały, tak jak dziś, kluczową rolę w budowaniu pozycji danej strony w wyszukiwarce. Wyglądały jednak zupełnie inaczej. Były tak naprawdę bezwartościowe dla użytkowników Internetu, zawierając bezsensowne treści wypełnione słowami kluczowymi i odnośnikami do pozycjonowanej strony. W 2011 roku nastąpiła rewolucja w podejściu algorytmów Google do pozycjonowania stron. Wraz z wprowadzeniem w życie algorytmu Panda tworzenie takich łatwych w tworzeniu treści przestało mieć sens. Panda zaczęła bowiem promować serwisy z wartościowymi treściami, które dodatkowo też systematycznie aktualizowano.

Cechy dobrych „zapleczówek”

Aby strona zapleczowa dobrze realizowała swoje zadanie, musi spełniać pewne cechy. Po pierwsze musi być wypełniona dobrym jakościowo contentem. Treści te powinny zainteresować czytelników, a dodatkowo powinny być tez odpowiednio sformatowane pod kątem SEO. Po drugie, ważne aby strona była atrakcyjna wizualnie i zawierała ciekawe zdjęcia czy infografiki. Każdy tego rodzaju serwis powinien być systematycznie aktualizowany nowym contenem. No i wreszcie, strona taka powinna posiadać linki prowadzące do pozycjonowanej strony.

Koszty, które trzeba ponieść

Niewątpliwie, pewnym minusem prowadzenia stron zapleczowych są ich koszty. Po pierwsze trzeba zapłacić za zaprojektowanie strony i jej wykonanie. Po drugie ktoś musi wypełnić serwis dobrymi jakościowo treściami. No i po trzecie trzeba też opłacić domenę oraz hosting. Dlatego też warto nawiązać współpracę z agencją, która całościowo wykona taką stronę, lub można w swojej firmie zainwestować w ludzi tworzących zapleczówki. Mamy wtedy bezpośredni wpływ na wszystkie zmiany zachodzące na takiej stronie. Po za tym, przy zmniejszonych kosztach zapleczówek, można stworzyć ich dużo więcej, co jeszcze lepiej wpłynie na pozycjonowanie strony.

Inwestycja w zaplecze pozycjonerskie jest niewątpliwie warta zaangażowania. Pozwala ustawić i utrzymać stronę firmową bardzo wysoko w rankingu Google. Jeśli będziemy robić to systematycznie i profesjonalnie, możemy być pewni, że poniesione koszty zwrócą się z nawiązką.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Have any Question or Comment?

One comment on “Dlaczego warto zainwestować w zaplecze pozycjonerskie?

Dragon

Jeśli chodzi o pozycjonowanie to był zdecydowany klucz do sukcesu jeśli chodzi o moją firmę. Moje obroty dzięki temu, że skorzystałem z usług agencji marketingowej wzrosły 2-3krotnie. Świetna inwestycja, na pewno nie żałuję. Myślę jeszcze o social mediach aby zwiększyć swoje zasiegi, ale samo pozycjonowanie spisało się u mnie rewelacyjnie.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *