Jak pozycjonować stronę internetową?


Jak pozycjonować stronę internetową

Aby strona internetowa przynosiła odpowiednie efekty, konieczne jest jej odpowiednie pozycjonowanie, czyli wyświetlanie się jej w darmowych wynikach wyszukiwania. Im będzie ona pojawiała się wyżej tym większy będzie na niej ruch, a co za tym idzie większe zyski. Jak pozycjonować stronę internetową? Można to zrobić samemu, albo też zlecić to zadanie specjalistom. Wszystko zależy czy osoba prowadząca witrynę miała wcześniej do czynienia z pozycjonowaniem czy też nie. Czasem jednak warto oddać to zadanie w ręce, aby mieć pewność, że zostanie to przeprowadzone w odpowiedni sposób.

Czym jest pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie strony internetowej to działania jakie podejmuje się w celu optymalizacji witryny i dopasowania jej do wymagań wyszukiwarek internetowych. Pozycjonowanie to jedno z najważniejszych elementów działań marketingowych, dzięki którym możliwe jest zbudowanie marki i odniesienie sukces w sieci. Pozycjonowania dokonuje się po to, aby strona osiągała wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, po wpisaniu określonego zapytania przez użytkownika. Jak pozycjonować stronę? Trzeba odpowiednio dopasować witrynę do potrzeb wyszukiwarek i ich sposobu analizy znajdujących się na niej treści. Jakie inne cele ma pozycjonowanie strony:

 • Wyeliminowanie rzeczy, które obniżają autorytet strony
 • Oferowanie odpowiednich odpowiedzi na pytania zadane przez użytkownika
 • Zwiększenie autorytetu strony
 • Publikowanie wartościowego contentu

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową

W efekcie możliwe będzie zwiększenie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Jak pozycjonować stronę? Działania można podejmować na kilka sposobów na stronie, czyli on-site i poza nią off-site. Do działań podejmowanych w witrynie należeć będą:

 • Optymalizowanie strony internetowej
 • Publikowanie na stronie treści, które będą wartościowe i odpowiednio będą odpowiadały na zadawane pytania
 • Łatwa do zrozumienia przez wyszukiwarki struktura strony

Natomiast działania, które podejmowane są poza witryną i nazywane SEO off- site to pozyskiwanie wartościowych linków z innych miejsc w Internecie. Jednak co oznacza skrót SEO? Pochodzi on od angielskich słów Search Engine Opimalization i to właśnie nic innego jak proces optymizacji strony w celu zwiększenia jej widoczności i ruchu z wyników wyszukiwania.

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie witryny internetowej

Odpowiedź na to pytanie jest prosta, ponieważ dzięki temu można pozyskać wartościowy ruch na stronie i to bez płacenia za reklamę. Co więcej obecnie bardzo duża liczba osób używa Adblocka, czyli takiego narzędzia, które blokuje reklamy w przeglądarkach i właśnie dlatego takie osoby nie zobaczą w wynikach wyszukiwania strony, na której znajdują się reklamy. Dzięki tworzeniu wartościowych treści można zapewnić sobie wartościowy ruch, który nie wymaga promocji ani reklamy.

Jak pozycjonować stronę internetową?

Aby móc osiągać jak najlepsze wyniki z pozycjonowania, powinno się zastosować kilka wskazówek, które to ułatwią. Poniżej znajduje się kilka z nich.Odpowiednio napisane teksty – to jeden z najważniejszych elementów, które będą wpływać na to jak strona będzie pozycjonowana.

Odpowiednio napisane teksty powinny być:

 • Unikalne – czyli stworzone z myślą o konkretniej stronie i jej tematyce. Nie mogą zostać z kopiowane z innego miejsca w sieci.
 • Muszą mieć odpowiednią długość
 • Muszą być ciekawe i poprawne pod względem językowym – powinny więc one dawać użytkownikowi wszystkich cennych informacji, których on oczekuje.Bezpieczna witryna – odpowiedzią na pytanie jak pozycjonować stronę, jest właśnie dbanie o jej bezpieczeństwo. Jeśli witryna nie będzie miała problemówz indeksowaniem, ani kłopotów z dostępnością dla robotów sieciowych na pewno będzie dużo lepiej postrzegana przez wyszukiwarkę Google, a co za tym idzie wyżej pozycjonowana. Co w takim razie zrobić, aby była ona bardziej bezpieczna?
 • Odpowiednio ustawione hasła dostępu – powinny być unikatowe i nie powinno się ich udostępniać niezaufanym osobom. Co więcej należy je co pewien czas zmieniać.
 • Umieszczenie strony na stabilnie działającym serwerze – jak pozycjonować stronę? Na pewno należy zamieścić ją na takim serwerze, aby w żadnym wypadku nie było kłopotów z wejściem na nią.Dać pozycjonerowi znać, że w najbliższym czasie zostaną wprowadzone zmiany na stronie – lepiej jest poinformować go o tym wcześniej, by mógł się on do tego lepiej przygotować. Można wcześniej udostępnić mu wersję roboczą witryny.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *